هزینه آزمایش

هزینه آزمایش تیرویید

هزینه آزمایش

در این مقاله هزینه آزمایشاتی که به صورت روتین شما با آن مواجه هستید را برایتان آورده ایم.

در مرحله اول اینکه اگر مشهد هستید و میخواهید بدانید که هزینه آزمایشات شما چقدر می شود . می توانید اگر نسخه دارید عکس نسخه خود را به شماره آزمایشگاه 09020077963 در واتساپ یا دیگر پیام رسان های ایتا – سروش – آی گپ و روبیکا ارسال نمایید و از هزینه آزمایش خود مطلع گردید.

در صورتی که نسخه به صورت الکترونیک ثبت گردیده است کافیه کد ملی و کد رهگیری که پزشک به شما داده است را برای ما ارسال نمایید.

راه های ارتباطی با آزمایشگاه تخصصی مصطفی:

شماره تماس آزمایشگاه تخصصی مصطفی05138443231

شماره نمونه گیری منزل آزمایشگاه مصطفی09020077963

سایت آزمایشگاه تخصصی مصطفی مشهدwww.mostafabehmadi.ir

 آدرس آزمایشگاه : مشهد – حاشیه خیابان احمداباد – بین محتشمی و عارف – ساختمان فرید – طبقه اول

آزمایشگاه تخصصی مصطفی مشهد در کمترین زمان ممکن شما را هزینه آزمایش مطلع می گرداند. یکی از دغدغه های امروزی بیماران و کسانی که میخواهند برای چکاپ سالیانه به آزمایشگاه مراجعه کنند اینست که هزینه آزمایش من چقدر می شود. برای برطرف کردن این دغدغه از شما بزرگواران راه های ارتباطی بالا برایتان گذاشته شده که به راحتی بتوانید از هزینه آزمایشات خود البته کسانی که مشهد هستند را رفع نماییم.

هزینه آزمایش تیرویید:

 این روزها با پیشرفتی که در علم پزشکی به وجود آمده است.  آزمایشگاه های تشخیص طبی فعالیت های گسترده ای را انجام می دهند. به همین دلیل برای آغاز بسیاری از پروسه های درمانی اولین کاری که باید انجام شود. انجام یکسری آزمایش ها و چکاپ ها و آگاهی از شرایط و وضعیت جسمانی هر فرد است . در این میان آزمایش تیرویید از اهمیت بسیار بالای برخوردار است .

توصیه پزشکان برای چکاپ:

توصیه پزشکان به افراد این است که در فواصل زمانی معین (حداقل سالی یک بار) مورد آزمایش و چکاپ سالیانه قرار بگیرند و در انجام آزمایشات و چکاپ های خود کم کاری نکنند و جهت استعلام از هزینه آزمایش تیروئید  و نسخه خود میتوانید با شماره های بالا تماس بگیرید و یا در پیام رسان های گفته شده پیام بگذارید.

 • هزینه تست TSH : هزینه 53/591 تومان
 • هزینه تست T3 :  هزینه 41/628 تومان
 • هزینه تست T4 :  هزینه 41/628 تومان
 • هزینه تست Anti TPO : هزینه 137/545 تومان
 • هزینه تست Anti TSH Receptor :  هزینه 139/360 تومان

علائم کم کاری تیرویید :

در اینجا به علائم بارزی که در صورتی که فرد دچار کم کاری تیرویید شود در او ظاهر می شود اشاره میکنیم:

 • کم شدن اشتهای بیمار
 • ازدیاد حساسیت ها در برابر سرما
 • کندی در حرکت های بدنی
 • خشک شدن پوست
 • خستگی های زیاد
 • یبوست
 • شکنندگی موها
 • کلفت شدن صدا

علائم پرکاری تیرویید :

در اینجا به یکسری علائم که فرد دچار پرکاری تیرویید در او ظاهر می شود اشاره می کنیم:

 • افزایش ضربان قلب
 • افزایش فشار خون
 • عرق کردن های مکرر
 • ریزش موهای سر
 • افزایش حجم سینه در آقایان
 • چشم های از حدقه بیرون زده شده
 • کاهش وزن
 • لرزش هایی در دست ها و بدن

اهمیت انجام آزمایش تیرویید:

با توجه علائمی که برای کم کاری و پرکاری تیرویید گفته شد میبینید که هرکدام از این علائم می تواند بخشی از فعالیت های روزانه ما را با مشکل مواجه کند. پس در اینجا میزان اهمیت آزمایش تیرویید مشخص می شود که از این عارضه ها رهایی یابیم.  اگر چند مورد از علائم هر دسته را تجربه دارید حتما با پزشکی در میان بگذارید و با انجام آزمایش از وضعیت بدنی و سلامتی خود آگاهی پیدا کنید.

شرایطی که لازم است قبل از انجام آزمایش تیرویید رعایت کنید:

بهتر است که 10 تا 12 ساعت ناشتایی رعایت نمایید. خوردن آب در زمان ناشتایی ایرادی ندارد.

اگر برای تیرویید دارو مصرف میکنید بهتر است که قبل از انجام آزمایش ( همان صبح روز آزمایش ) داروی خود را مصرف نکرده و بعد ار انجام آزمایش تیرویید داروی خود را مصرف نمایید.

– آزمایشگاه تخصصی مصطفی در مشهد با استفاده از بهترین و بروز ترین دستگاه ها میتوانید با خیال راحت در این آزمایشگاه آزمایش تیروییدی خود را انجام دهید.

هزینه آزمایش غربالگری

 آزمایش غربالگری به بررسی و چکاپ وضعیت جنین در طول دوران بارداری اختصاص دارد. بسیاری از این آزمایشات در سه ماهه اول بارداری انجام می شود، برای تشخیص انواع بیماری ها از آزمایش غربالگری استفاده می کنند، در غربالگری سلامت جنین ، جنین از لحاظ عارضه های قلبی، سندروم داون، نقص لوله های عصبی، مورد بررسی قرار می گیرد. هدف از غربالگری ها این است که مادران باردار از وضعیت سلامت جنین خود آگاه شوند و ممکن است پس از غربالگری و انجام آزمایشات مشخص، در دسته بارداری های پرخطر قرار بگیرند و از آن پس باید تحت مراقبت بیشتری باشند.

غربالگری سه ماهه اول بارداری

برای انجام غربالگری سه ماهه اول بارداری که از هفته 11 تا 13 هفته و 6 روز قابل انجام است . و اینکه حتما زمان مراجعه به آزمایشگاه سونوگرافی NT را همراه خود داشته باشید. بهتر است که همان روزی که سونو را انجام دادید به آزمایشگاه برای انجام آزمایش غربالگری مراجعه نمایید . اما در صورت مشکل داشتن حداکثر یک روز بعد مراجعه نمایید.

برای انجام آزمایش غربالگری سه ماهه اول بارداری نیاز به ناشتایی نیست . اما بهتر است که ناشتایی رعایت شود.

هزینه آزمایش غربالگری سه ماهه اول بارداری : 386 هزارتومان است .

غربالگری سه ماهه دوم بارداری :

برای انجام آزمایش غربالگری سه ماهه دوم بارداری که از هفته 15 تا 17 هفته و 6 روز قابل انجام است. زمان مراجعه به آزمایشگاه حتما برگه سونوگرافی همراه داشته باشید.

هزینه آزمایش غربالگری سه ماه دوم بارداری : 1053 هزار تومان است.

هزینه آزمایش چکاپ کامل:

برای انجام چکاپ کامل بهتر است که سالیانه یکسری آزمایشات رو انجام دهید و از سلامت جسمانی خود مطمئن شوید . با انجام چکاپ های سالیانه می توانید  بروز بسیاری از بیماری ها را جلوگیری نمایید . برای انجام چکاپ کامل بهتر است که تست های زیر مورد بررسی قرار بگیرد:

آزمایشات کامل چربی خون – آزمایش قند خون – آزمایش هورمون تیرویید – آزمایشات کبدی – آزمایشات کلیوی – آزمایش کم خونی یا پرخونی – آزمایش آهن – آزمایش کلسیم خون – آزمایش ویتامین د – آزمایش کامل ادرار –

شرایط لازم برای چکاپ کامل:

برای انجام این آزمایشات باید 12 ساعت ناشتایی رعایت گردد.

شما میتوانید با مراجعه به آزمایشگاه تخصصی مصطفی یا درخواست نمونه گیری منزل از این آزمایشگاه چکاپ سالیانه خود را انجام داده و جواب آزمایشات خود را به صورت اینترنتی دریافت نمایید. یا از آزمایشگاه بخواهید که جواب را با پیک برای شما ارسال کنند.

امروزه با پیشرفت خدمات آزمایشگاه ها  از قبیل نمونه گیری منزل یا محل کار و ارسال جواب برای شما دیگر تنبلی کردن و به عقب انداختن چکاپ های سالیانه اصلا جایز نیست. و بهتر است که برای سلامتی خود اهمیت قائل شویم .

هزینه آزمایش چکاپ کامل در سال 1401 : 515 هزار تومان است .

هزینه آزمایش غربالگری

هزینه آزمایش خون بارداری:

هزینه آزمایش بارداری بسته به اینکه شما می خواهید فقط مثبت و منفی بودن تست بارداری خود را متوجه بشید یا اینکه تیتر دقیق هورمون بارداری را متوجه بشید متفاوت است.

 • هزینه آزمایش بارداری (BHCG) : 94 هزار تومان
 • هزینه آزمایش تیتر بارداری (T bhcg) : 147 هزار تومان

هزینه آزمایش ریزش مو :

آزمایش برای ریزش مو شامل آزمایش‌هایی برای بررسی کم‌خونی، اختلالات هورمونی و کمبود ویتامین ها می‌باشد. این آزمایش‌ها به تشخیص زودهنگام ریزش مو کمک می‌کنند. معمولا علت ریزش مو وراثت یا اختلالات هورمونی است.

یکی از معضلاتی که بسیاری از خانم‌ها و آقایان به آن دچار می‌شوند، ریزش مو است. آزمایشات ریزش مو شامل آزمایش‌هایی است که علت این مشکل را شناسایی می‌کند.برای بررسی ریزش مو بهتر است که چکاپ کاملی که در بالا گفته شد را به همراه چند تست هورمونی انجام دهید تا از علل ریزش موی خود آگاه شوید. 

ریزش موی عادی:

 به طور معمول  افراد روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو را از دست می‌دهند. اگر ریزش موهای شما در این حد است، جای نگرانی نیست و خیلی خود را نگران ریزش مو نکنید. زیرا به همین تعداد، مو درحال‌رشد و جایگزینی است. زمانی  افراد باید برای ریزش مو نگران باشند که در ازای موهای ریخته شده، مویی دیگر جایگزین نشود. ریزش مو معمولا مربوط به وراثت ، تغییرات هورمونی و بیماری‌ها، داروها، مکمل‌ها، پرتودرمانی، استرس و نوع بستن مو است.

مراجعه به متخصص پوست و مو:

گاهی اوقات ممکن است با تشخیص علت آن، از ریزش موها جلوگیری به عمل آید. به همین دلیل در این شرایط باید با متخصص پوست و مو یا دکتر عمومی مراجعه کنید تا آزمایش‌های لازم برای چکاپ ریزش مو تجویز شود.

آزمایشات چکاپ کاملی که باید برای ریزش مو انجام شود که از لحاظ ویتامین ها و کم خونی و … مورد بررسی قرار گیرید که در بالا کامل به آن اشاره کردیم.

اما هزینه آزمایشات هورمونی در زیر به آن اشاره می کنیم:

 • هزینه تست DHEA : هزینه 122/430 تومان
 • هزینه تست Tstosteron : هزینه 122/430 تومان
 • هزینه تست Prolactin : هزینه 61/224 تومان

شرایط لازم برای انجام آزمایشات ریزش مو:

برای انجام آزمایشات ریزش مو 12 ساعت ناشتایی رعایت کنید . (خوردن آب موردی ندارد) – و برای انجام آزمایش هورمونی تست پرولاکتین حتما 2 ساعت بعد از بیدار شدن به آزمایشگاه مراجعه نمایید. و اگر مزدوج هستید شب قبل از آزمایش رابطه جنسی نداشته باشید.

در صورتی که مشهد هستید و  پزشک برای ریزش موی شما نسخه نوشته است و میخواهید از هزینه آن مطلع شوید به شماره 09020077963 در واتساپ – روبیکا- سروش – آی گپ – ایتا پیام دهید. در کمترین زمان ممکن هزینه آزمایش به شما اعلام می گردد.

هزینه آزمایش جوش صورت :

آکنه یا جوش صورت زمانی اتفاق می‌افتد که غدد چربی به نام غدد چربی که به فولیکول‌های مو متصل هستند، به دلیل تغییرات هورمونی یا در دوران بلوغ تحریک می‌شوند.
اگر این پلاگ ها با لایه ای ضخیم از پوست پوشانده شوند، به صورت جوش های سرسفید ظاهر می شوند و یا اگر در معرض هوا قرار گیرند، به صورت جوش های سرسیاه ظاهر می شوند. فولیکول متورم می شود و باعث ایجاد برآمدگی می شود و در صورت دستکاری دیواره فولیکول متورم می شود و باعث التهاب می شود.

انواع جوش ها:

جوش‌های سرسفید با جوش‌ها متفاوت هستند زیرا جوش‌ها برآمدگی‌های کوچک قرمز رنگ روی پوست هستند که حاوی چرک هستند، در حالی که جوش سرسفید فولیکول‌های مو هستند که با سبوم، سلول‌های مرده پوست یا باکتری‌ها مسدود می‌شوند.

برای انجام آزمایش های جوش صورت معمولا پزشک یک چکاپ کلی که شامل ویتامین ها و کم خونی و …. می شود را می نویسند و همینطور از لحاظ تست های هورمونی باید مورد آزمایش قرار بگیرید.

هزینه آزمایشات هورمونی که معمولا برای جوش صورت انجام می شود:

 • هزینه تست DHEA : هزینه 122/430 تومان
 • هزینه تست Testosteron : هزینه 122/430 تومان
 • هزینه تست  Prolactin : هزینه 61/224 تومان
 • هزینه تست DHT : هزینه 116/415 تومان

شرایط لازم برای انجام آزمایشات جوش صورت :

برای انجام آزمایشات جوش صورت 12 ساعت ناشتایی رعایت شود . و بهتر است که 2 ساعت بعد از بیدار شدن به آزمایشگاه مراجعه نمایید.

هزینه آزمایش هورمونی روز سوم پریود:

معمولا خانم ها با مشکل عقب افتادگی پریودی و یا نامنظمی دوران پریودی مواجه می شوند که برای پیدا کردن علت آن نیاز است که یکسری تست های هورمونی را انجام دهند. هزینه آزمایش های هورمونی روز سوم پریود معمولا پزشک تست های هورمونی زیر و یکسری آزمایشات دیگر برای چکاپ شما از لحاظ کم خونی – کمبود ویتامین ها و … در خواست می دهد.

 • هزینه تست LH : هزینه 56/060 تومان
 • هزینه تست FSH : هزینه 56/060 تومان
 • هزینه تست Prolactin : هزینه 61/224 تومان

اطلاع از هزینه نسخه پزشک :

در صورتی که در مشهد هستید و نسخه پزشک دارید و میخواهید از هزینه آزمایش خود مطلع شوید به شماره 090200779693 در واتساپ – ایتا – سروش – آی گپ- روبیکا پیام بگذارید.

هزینه آزمایش های دیگری که برای شما عزیزان مهم است و با این آزمایشات برخورد دارید در زیر برای شما آورده ایم.

هزینه آزمایش قبل از ازدواج :

قبل از ازدواج باید دختر و پسر یکسری آزمایشاتی را برای سلامتی و همینطور تالاسمی انجام دهند . برای ازدواج و محضر باید آزمایش قبل ازدواج را در مرکز بهداشتی که محضر به شما آدرس می دهد انجام دهید .

اما اگر سلامت دو نفر از لحاظ چکاپ و تالاسمی برای شما مهم است بهتر است که در ازمایشگاه خصوصی از لحاظ تالاسمی یا کم خونی و همینطور آزمایشات ویروسی مثل ایدز و هپاتیت و … مورد آزمایش قرار بگیرید.

هزینه آزمایش قبل از ازدواج : 398 هزار تومان است.

هزینه آزمایش هورمون رشد:

یکسری از بچها در زمان رشد والدین حس می کنن که رشد کافی را فرزندشان ندارند و با مراجعه به پزشک اطفال و بررسی منحنی های رشد توسط متخصصین اطفال این آزمایش هرومون رشد ، به همراه یکسری آزمایش های دیگر برای کودک یا فرزند شما نوشته می شود که مورد بررسی قرار بگیرد.

معمولا تست های دیگری که برای کودکان در حال رشد که به مشکل رشد کافی برخورده اند درخواست می شود .

آزمایشات دیگری که همراه هورمون رشد بررسی می گردد:

آزمایش قندخون – آزمایش تیرویید – آزمایش IGF1 – آزمایش کم خونی – آزمایش قند سه ماهه بدن یا همان تست HB A1C – و … است . آزمایش هورمون رشد بر اساس دستور پزشک اطفال متفاوت است.

برای بعضی از کودکان درخواست یک نوبت آزمایش هورمون رشد را می دهندو و برای بعضی از کودکان درخواست 3 نوبت آزمایش را میدهند. برای کودکانی که درخواست آزمایش 3 نوبته را میدهند نحوه انجام آزمایش به این ترتیب است :

شرایط آزمایش هورمون رشد:

کودک به صورت ناشتا به ازمایشگاه مراجعه کرده و آزمایش خون ناشتا از او گرفته می شود . بعد از آن بسته به دستور پزشک یک قرص به کودک داده میشود که آن را میل کند. بعد از خوردن قرص نیم ساعت بعد از کودک دوباره نمونه گیری می شود . و بعد یک ساعت بعد دوباره از کودک نمونه گیری انجام می شود. برای انجام این آزمایش هورمونی نیاز است که کودک به همراه والدین 2 ساعت در آزمایشگاه حضور داشته باشند.

هزینه تست GH :  هزینه 68/350 تومن است.

هزینه آزمایش هورمون رشد چند نوبته:

هزینه آزمایش هورمون بسته به درخواست پزشک کاملا متغیر بوده و بهتر است که اگر در مشهد هستید این هزینه را آزمایشگاه تخصصی مصطفی که از بهترین آزمایشگاه ها در زمینه نمونه گیری کودکان و اطفال هستند سوال بفرمایید.

نمونه گیری حرفه ای کودکان:

آزمایشگاه تخصصی مصطفی به عنوان بهترین ازمایشگاه مشهد در زمینه اطفال به شما کمک میکند که آزمایش کودک خود را با خیال راحت در محیط شیک ، زیبا و تمیز این آزمایشگاه انجام دهید . و آزمایشگاه مصطفی با پرسنل حرفه ای در نمونه گیری کودکان و همینطور تکنیک نمونه گیری بدون درد در خدمت شما بزرگواران است . برای مشاهده کلیپ های نمونه گیری اطفال و کودکان این آزمایشگاه روی همین لینک کلیک نمایید.

برای اطلاع از هزینه آزمایش به شماره 09020077963 در واتساپ – ایتا – سروش – آی گپ یا روبیکا پیام دهید.

در ادامه به هزینه یکسری آزمایشات که شما به آن نیاز دارید می پردازیم:

هزینه ازمایش غربالگری

هزینه آزمایش تعیین جنسیت جنین :

برای انجام آزمایش تعیین جنسیت جنین می توانید از 9 هفته و یک روز با آزمایشگاه مراجعه نمایید و این تست را انجام دهید.

هزینه آزمایش تعیین جنسیت جنین : یک میلیون چهارصد و هفتادو نه هزار تومان است (1/479/000 تومان )

در ادامه به هزینه یکسری آزمایشات که شما به آن نیاز دارید می پردازیم:

هزینه آزمایش زگیل تناسلی( HPV) : هزینه این تست 1/275/530 تومان است

هزینه آزمایش آنالیز ادرار : هزینه 14/263 تومان است.

هزینه آزمایش کشت ادرار : هزینه 26/950 تومان است.

هزینه آزمایش آنتی بادی کرونا : هزینه 236 هزار تومان است.

هزینه آزمایش اسپرم :

شرایطی که لازم است برای تست اسپرموگرام یا آزمایش مایع منی رعایت شود اینست که حتما 3 الی 5 روز انزال نداشته باشند و بهتر است نمونه رو به روش مصنوعی و در محیط آزمایشگاه تهیه نمایند . برای اطلاع از شرایط کامل و آشنایی کامل با تست اسپرموگرام کلیک نمایید.

هزینه آزمایش اسپرم :هزینه 102 هزار تومان

هزینه آزمایش پاپ اسمیر : هزینه 232 تومان است

هزینه آزمایشات ویروسی :

برای چکاپ های سالیانه و همینطور چکاپ قبل از بارداری باید تست های ویروسی مثل ایدز ، هپاتیت B، هپاتیت C  ، آزمایش ایدز خراسانی HTLV1 ، و آزمایش سفلیس VDRL مورد بررسی قرار گیرد.

هزینه آزمایش ایدز (HIV) : هزینه 122/437 تومان

هزینه آزمایش هپاتیت ب (HBS Ag) : هزینه 122/437 تومان

هزینه آزمایش هپاتیت سی (HCV Ab) : هزینه 122/437 تومان

هزینه آزمایش ایدز خراسانی (HTLV1) : هزینه 129/122 تومان

هزینه آزمایش سفلیس (VDRL) : هزینه 15/898 تومان

برای اطلاع از هزینه آزمایش بقیه تست های آزمایشگاهی می توانید از دفترچه تعرفه ها استفاده نمایید. برای مشاهده دفترچه کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *